Dalin pamjet e anijes luftarake amerikane në Portin e Durrësit, Peleshi: Vizitë e rëndësishme për 100-vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA!

662
Shperndaje
2k
VIEWS

Anija amerikane USS Jason Dunham (DDG – 109), me 350 personel ushtarak gjendet në portin e Durrësit dhe do të qëndrojë në Shqipëri deri më 1 qershor, ka njoftuar Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi.

Peleshi ka publikuar pamjet e destrojerit amerikan në një postim në Facebook.

“Kjo vizitë e rëndësishme në 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA i shërben forcimit të bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes midis dy vendeve tona”, ka shtuar Peleshi.

Të ngjashme Postime

Postimi tjetër

Diskutim rreth kësaj post

ADVERTISEMENT

Lajmet e fundit ne Globi!

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.