Shembet ura në fshatin Dobërdol të Podujevës, reagon komuna

664
Shperndaje
2k
VIEWS

Ura e fshatit Dobërdol të Podujevës është shembur, dhe si pasojë po rrezikohen banorët e këtij fshati.

Asamblisti i LDK-së në këtë komunë, Qëndrim Softolli ka publikuar disa fotografi të kësaj ure.

Ai ka kërkuar nga komuna respektivisht drejtoria e shërbimeve publike që të merren me këtë çështje.

Pas kësaj ka reaguar Komuna e Podujevës e cila ka njoftuar se kanë angazhuar kompani për vendosjen e një ure alternative për të mundësuar qarkullimin e qytetarëve në këtë zonë.

“Pas marrjes së informacionit për shembjen e urës në fshatin Dobërdol, Komuna e Podujevës ka angazhuar menjëherë një kompani për vendosjen e një ure alternative për t’ju mundësuar qarkullimin e qytetarëve të asaj zone. Në planifikimet e Drejtorisë për Shërbime Publike është i planifikuar ndërtimi i Urës së re për banorët e asaj zone, derisa të bëhet ndërtimi i urës së re qytetarët mund ta shfrytëzojnë për qarkullim urën alternative”, thuhet në njoftimin e komunës.

Të ngjashme Postime

Postimi tjetër

Diskutim rreth kësaj post

ADVERTISEMENT

Lajmet e fundit ne Globi!

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.