Shqipëria ndalon përdorimin e qeseve plastike njëpërdorimshme nga 1 qershori, Rama: Epokë e re!

660
Shperndaje
2k
VIEWS

Nga 1 qershori nuk do të lejohet përdorimi i qeseve plastike njëpërdorimshme në Shqipëri.

Kryeministri i vendit Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook ku ka shpërndarë një video ndërgjegjësuese shprehet se nga e mërkura do të nisë një epokë e re për vendin.

“Mirëmëngjes dhe duke ju kujtuar se prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike, me ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshme në favor të mbrojtjes së atdheut të fëmijëve tanë, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Më herët kreu i qeverisë ka sqaruar se nuk do të ketë asnjë lëshim për prodhuesit e qeseve plastike.

Të ngjashme Postime

Postimi tjetër

Diskutim rreth kësaj post

ADVERTISEMENT

Lajmet e fundit ne Globi!

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.