Sveçla me vlerësime maksimale për policinë e prokurorinë pasi u shkatërrua laboratori i drogës në Ferizaj!

663
Shperndaje
2k
VIEWS

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka përgëzuar policinë dhe prokurorinë për aksionin “Gropa” ku u arrestuan 10 persona dhe u sekuestruan mbi 68 drogë në Ferizaj.

Ministri Sveçla në Facebook ka shkruar: “Edhe një aksion i suksesshëm i Policisë së Kosovës.

Policia e Kosovës sot shkatërroi laboratorin e drogës sintetike në Ferizaj me ç’rast janë konfiskuar mbi 68 kg drogë dhe janë arrestuar 10 persona.

Ky lloj droge është jashtëzakonisht i rrezikshëm për shëndetin dhe jetën e njeriut. Përgëzime dhe vlerësime maksimale për policinë dhe prokurorinë. Vazhdojmë të përkushtuar maksimalisht në mbrojtje të jetës së qytetarëve tanë”./Globisot.net/

Të ngjashme Postime

Postimi tjetër

Diskutim rreth kësaj post

ADVERTISEMENT

Lajmet e fundit ne Globi!

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.